Jaką gładź szpachlową wybrać: gotową czy w proszku?

gladzie-gipsowe-wyborGotową gładź szpachlową wybieramy, jeżeli głównym kryterium jakim się sugerujemy jest oszczędność czasu. Po otwarciu wiaderka z masą gotową NIDA PRO – tak nazywa się ten gładź z naszej oferty – można od razu zacząć pracę. Oszczędzamy około 20 minut, które w wypadku masy w proszku przeznaczamy na jej przygotowanie, czyli rozrobienie i odczekanie aż osiągnie właściwą konsystencję. Inne zalety masy gotowej NIDA PRO to:

  • gwarancja prawidłowej konsystencji -  masa jest fabrycznie rozrobiona.
  • gwarancja czystości w pomieszczeniu, w którym wykonywane są gładzie. Unikniemy unoszącego się pyłu gipsowego w powietrzu.
  • mniejsza ilość odpadów niż w wypadku gładzi w proszku. Niewykorzystaną masę można zostawić w wiaderku i nakładać ją następnego dnia. W wypadku masy przygotowanej z proszku nie jest to możliwe.

Gładź szpachlową w proszku (do własnoręcznego przygotowania) wybieramy, gdy priorytetem jest niski koszt remontu. Tu polecamy gładź NIDA Gładka. 1m2 powierzchni wyszpachlowanej gładzią w proszku NIDA Gładka to około 30% oszczędności na materiale w porównaniu do masy gotowej NIDA PRO.

Oba typy mas mogą być stosowane do całopowierzchniowego szpachlowania podłoży. Jak pisaliśmy powyżej na decyzję o wyborze masy mają wpływ głównie czas i budżet przeznaczony na remont.

Porównanie gładzi Gładź gipsowa w proszku NIDA Gładka Gotowa masa szpachlowa NIDA PRO
Rodzaj masy Gipsowa gładź szpachlowa do ręcznego lub maszynowego całopowierzchniowego szpachlowania ścian i sufitów Uniwersalna, dolomitowa masa szpachlowa do spoinowania połączeń płyt gipsowo-kartonowych oraz ręcznego lub maszynowego szpachlowania całopowierzchniowego ścian i sufitów.
Czas obróbki ok. 60 min ok. 60 min
Czas schnięcia Do 24h (w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia) Do 24h (w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia)
Grubość jednej warstwy 1,0-1,5 mm 1,0-1,5 mm
Przybliżone zużycie ok. 1 kg /1 m2 /1 mm – aplikacja ręczna
ok. 0,9 kg /1 m2 /1 mm – aplikacja mechaniczna
Przybliżone zużycie - ok. 1,5 kg/1 m2/1 mm
Proporcje mieszanki 0,4 l wody na 1 kg produktu – aplikacja ręczna
0,45 l wody na 1 kg produktu – aplikacja mechaniczna
Nie dotyczy
Temperatura stosowania Temperatura podłoża i otoczenia od +5°C do +25°C Temperatura podłoża i otoczenia od +5°C do +25°C
Opakowania Worek: 25 kg
Paleta: 1050 kg/42 worki
Wiaderko: 20 kg, paleta 640 kg/32 wiaderka
Wiaderko: 5 kg, paleta 600 kg/120 wiaderek
Okres przydatności Produkt przewożony i przechowywany na drewnianych paletach, w oryginalnym nieuszkodzonym opakowaniu oraz w suchych warunkach ma okres przydatności 9 miesięcy Produkt przewożony i przechowywany na drewnianych paletach, w oryginalnym nieuszkodzonym opakowaniu oraz w suchych warunkach ma okres przydatności 9 miesięcy
Zgodność z normami Produkt jest zgodny z PN-EN 13279-1:2008. Produkt posiada atest Państwowego Zakładu Higieny Produkt jest z zgodny z PN-EN 13963:2008 oraz PN-EN 15824:2009. Produkt posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

Aktualna oferta cenowa znajduje się na stronie.